Výlety po Čechách

Rejvíz

Výlet do přírodní rezervace Rejvíz

Rejvíz je malebná horská osada v Jeseníkách. Mimojiné se zde nachází národní přírodní rezervace a největší rašeliniště na Moravě. To bylo i naším cílem.

Na konci vesnice se nachází parkoviště, kde lze za malý poplatek nechat auto. Vedle této možnosti je tu ještě možnost další – a to pokračovat až cca 600m za vesnici, kde se v lese nachází větší vyasfaltované prostranství, kde se dá zaparkovat bez placení. I odtud vede značka.

Od parkoviště z vesnici se jde po značce naučnou stezkou. Cesta zprvu vede po okraji luk, následně zatáčí doprava a vede po lesní cestě. Pokud bude pokračovat stále dál cesta se postupně stáčí zpátky a dorazíte zpět do vesnice. Lze tady tedy udělat krátký okruh.

Cca 500m od začátku lesa, se od lesní ceny odpojuje značena odbočka k Velkému a malému mechovému jezírku. Na začátku haťové cesty se vybírá poplatek.

Cesta po hatích není dlouhá, je to možná dalších 300-500 metrů. Každopádně okolí je hezké, a taktéž pro děti je cesta po hatích zajímavý zážitek.

Stezka končí u velkého mechového jezírka, kde je dřevěná platforma s lavičkou odkud je pěkný rozhled.

Výlet k Mechovému jezírku je celkem krátký, proto na cestě zpět si lze výlet prodloužit a z hatí odbočit na další značenou cestu lesem. Po modré značce se odsud dostanete až do Dětřichova. Pozn. Pokud byste absolvovali cestu z Dětřichova, vyhnete se placení poplatku za vstup na hatě :).

Výlet lze doporučit rodinám s malými dětmi. Příroda kolem je opravdu pěkná.

Po návratu do Rejvízu lze zajít do místní restaurace, která se nachází hned vedle parkoviště. Neměl jsem tu čest, ale musím říci, že jídla na venkovní ceduli vypadala pěkně.

Hodnocení:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..