Výlety po Čechách

Rozhledna Maminka

Výlet na rozhlednu Maminka na Krušné Hoře (u obce Hudlice)

Na podzim lze doporučit krátký výlet na rozhlednu Maminka na Krušné Hoře. Toto místo se nachází několik kilometrů od Berouna, u obce Hudlice.

Rozhledna je zbrusu nová, a je odsud pěkný výhled.

Cestu na rozhlednu lze zahájit z více směrů. My jsme vyšli z obce Hudlice, kde lze zaparkovat na náměstí. Hudlice jsou mimojiné význačné tím, že se zde nachází rodný dům a památník Josefa Jungmanna (pro pamětníky doby národního obrození).

Z Hudlic se vychází po modré značce. Cesta vede zprvu po silnici, a poté po lesní cestě do kopce. Modrá značka po cca 1,5km odbočuje doprava na vrchol Krušné Hory. Stoupání není nikterak dlouhé, cca další kilometr a něco.

V listopadu2015, kdy jsme rozhlednu navštívili, zde bylo poměrně hodně lidí (což mne vedlo k domněnce, že o tom těsně předtím psali někde v novinách). Na rozhlednu se tudíž stála regulerní fronta, neb dle pravidel pod rozhlednou, konstrukce je dimenzována pro maximální počet tuším 6 osob (což je poměrně těžké ohlídat vzhledem k neprůhlednosti částí konstrukce).

Zejména v listopadu, kdy se barví listí stromů, je výhled odsud velmi pěkný.

Výlet si lze dále zpestřit návratem po naučné stezce „NS Krušná Hora – Hudlický Vrch“, která se vine kolem celého kopce. Při jihozápadním úpatí se nachází bývalý důl.

Hodnocení:

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..